Nadanie paczki krok po kroku

Nadanie paczki nie jest wcale trudne. Tym bardziej, że możemy tego dokonać bez wychodzenia z domu, a nawet – bez odchodzenia od komputera. Wystarczy tylko nawiązać kontakt z interesującą nas firmą, określić najważniejsze parametry paczki, wybrać sposób jej przekazania, a reszta – jest już problemem firmy przewozowej. Poniżej rozwiniemy ten temat, podpowiadając jak odnaleźć ofertę najkorzystniejszą oraz jak wygląda dokładnie złożenie zamówienia.

Nadawanie paczek online – szybko, wygodnie i tanio!

Jeśli pragniesz wysłać przesyłkę, wówczas należy rozpocząć od odnalezienia firmy przewozowej gotowej podjąć z nami współpracę. Nie powinno być z tym problemu, gdyż w naszym kraju funkcjonuje wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w usługach kurierskich. Wysoki poziom konkurencji działa oczywiście na korzyść klientów – z łatwością odnajdziemy dużą liczbę ofert w atrakcyjnych dla nas cenach.

Przeglądnięcie ofert wszystkich dostępnych firm byłoby nie tylko czasochłonne, ale również dezorientujące. Dlatego lepiej jest zdać się na takich operatorów logistycznych jak epaka.pl, którzy współpracują z niemal wszystkimi dostępnymi firmami kurierskimi – w tym z największymi i najczęściej wybieranymi kontrahentami: DHL, UPS, FedEx, GLS, a także DPD.

Niezależnie więc, czy interesuje cię nadawanie paczek w DPD online, czy inny kontrahent – wszystko możesz załatwić na jednej platformie logistycznej epaka.pl. Wybierając opcje wyszukiwania – określ kiedy chcesz przekazać paczkę kurierowi, jakie są jej rozmiary i waga, a także jakiego rodzaju przedmioty wysyłasz. Szczególnie jeśli są to przedmioty wymagające stworzenia specjalnych warunków na czas przewożenia. Kurier może zjawić się bezpośrednio pod naszymi drzwiami, by odebrać od nas przesyłkę, czy skorzystamy z pośrednictwa np. paczkomatów.

Dodatkowe opcje i usługi w czasie wysyłki – z których warto skorzystać?

Wszystko zależy od naszych oczekiwań, rodzaju wysyłanych przedmiotów, a także miejsca, w którym znajduje się adresat. Warto jednak pamiętać, że wysyłka różnych przedmiotów może przebiegać zgoła inaczej oraz wymagać sięgnięcia po inne rozwiązania.

Najczęściej wybierane dodatkowe usługi to ubezpieczenie przesyłki – szczególnie jeśli wysyłane są przedmioty o wysokiej wartości. Dotyczy to m.in. dzieł sztuki, przedmiotów wrażliwych, kruchych, łatwych do uszkodzenia, sprzętu technologicznego.

Choć większość kurierów pracuje w dni robocze, to jednak niektóre firmy podejmują się świadczenia usług również w weekendy, a niekiedy nawet w święta. Jest to opcja rzadziej wybierana, ale w niektórych sytuacjach bardzo pomocna.

W wielu sytuacjach pomocne jest informowanie o statusie przesyłki – za pośrednictwem poczty e-mail lub SMS – a także śledzenie jej drogi. Ta ostatnia usługa jest wybierana coraz chętniej – i stanowi duże ułatwienie zarówno dla osób wysyłających (którym zależy na bezpiecznym przewiezieniu przesyłki) jak i odbierających (którzy chcą się przygotować do jej odbioru).

Jeśli zależy ci szczególnie na komfortowym odbiorze wysyłki – wiele firm umożliwia sprecyzowanie spodziewanego czasu dostawy. Dzięki temu mamy możliwość umówić kuriera na dokładną godzinę – w czasie, gdy adresat naszej przesyłki na pewno będzie gotowy ją odebrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here