henna

Henna jest zabiegiem polegającym na naniesieniu na brwi i rzęsy specjalnego barwnika. Rzęsy i brwi są ważnym elementem wizerunku kobiety, a także odpowiedzialne są za podkreślenie urody oka i za akcentowanie wyrazu twarzy. Ciągła malowanie rzęs oraz brwi i może być czasochłonne i uciążliwe, a co więcej gwarantuje jedynie doraźny efekt. Zabieg barwienia brwi i oraz rzęs w gabinecie kosmetologicznym jest gwarancją trwałego i profesjonalnego zaakcentowania oprawy oczu. Na czym dokładnie polega cały zabieg? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania henny? Odpowiadamy 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/henna-sposob-na-wyraziste-brwi-i-rzesy/ 

Henna brwi i rzęs – efekty 

Ogromną zaletą użycie henny na brwi oraz rzęsy jest naturalny i trwały efekt. Henna na rzęsach i brwiach umożliwia korzystanie z sauny, basenu oraz uprawianie sportu bez obaw o nieestetyczne ślady wokół oczu. Henna nałożona na brwi że daje naturalny, Jednakże wyrazisty efekt. Kluczowe dla estetyki zabiegu jest dopasowanie odpowiedniego odcienia barwnika. Ogólną zasadą jest dobór odcieni, który powinien być dostosowany do koloru włosów. 

Bardzo jasne blondynki powinny stosować odcień szary lub grafitowy. Blondynki o średnim odcieniu blondu lub jasnym brązie, doskonale wyglądają z oprawą oczu w kolorze naturalnym lub jasnobrązowym. Włosy w kolorze ciemnego brązu dobrze komponują się z ciemnobrązowym i brwiami. Kobiety rudowłose powinni zdecydować się na hennę rudą lub kasztanową, brunetkom zaś polecane jest odcień szary. 

Jakie są wskazania do wykonania henny? 

Wskazaniami do zabarwienia rzęs i brwi henną jest podkreślenie kształtu brwi lub ich delikatnej korekty oraz uwydatnienie rzęs poprzez optyczny zagęszczenie oprawy oczu. Takie rozwiązanie może zastąpić makijaż oka, a także dodać mu wyrazistości. Dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu na makijaż brwi i rzęs. 

Jakie są przeciwwskazania do stosowania henny? 

Zabieg henny nie powinien być wykonywany w przypadku: 

  • świeżo depilowanych brwi
  • zaczerwienienia lub opuchnięcia w okolicy oczu
  • alergii
  • otarć skóry w okolicy brwi 

Przeciwwskazaniem do wykonania henny jest też uczulenie na hennę oraz zwiększone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej po zabiegu. 

Zobacz też: http://www.liblu.pl/endermologia-na-czym-polega-jakie-sa-wskazania-i-przeciwskazania-do-jej-wykonania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here