Klocki Lego - rozwijająca zabawa dla dzieci w różnym wiekuKlocki Lego - rozwijająca zabawa dla dzieci w różnym wieku

Jeśli zastanawiasz się nad prezentem dla dziecka, który wszechstronnie wpływałby na jego rozwój, a jednocześnie stanowił świetną zabawę, koniecznie wybierz klocki Lego. To odpowiedni wybór dla dzieci w każdym wieku, gdyż dedykowany jest zarówno dla dzieci od 1 roku życia, jak i starszych po 12 roku życia. Projektanci poszczególnych serii pomyśleli o dopasowaniu ich do poziomu rozwojowego dziecka, dlatego te dla najmłodszych są odpowiednio duże, zapobiegając połknięciu drobnych elementów, natomiast te dla najstarszych dzieci stanowią skomplikowane do ułożenia budowle wielokondygnacyjne, co można porównać z układaniem skomplikowanych zestawów puzzli, którymi pasjonują się także osoby dorosłe.

Lego doskonale rozwija kreatywność dzieci. Mogą tworzyć zarówno budowle i przedmioty według instrukcji, jak i wymyślać własne. Po złożeniu wszystkich elementów mogą rozpocząć zabawę w stworzonym przez siebie świecie. Warto by w zabawie dziecka uczestniczyli także dorośli. Przy układaniu klocków można uczyć dziecko kształtów i kolorów. W ten sposób przyswaja nową wiedzę automatycznie i bez wysiłku.

Postrzeganie przedmiotów w przestrzeni jest dla dzieci w pewnym wieku skomplikowane i trudno jest im pojąć perspektywę. Dzięki budowaniu z klocków same mogą dojść do wniosku, że zbudowany obiekt postawiony np. w drugą stronę prezentuje się inaczej. Jeśli chodzi o starsze dzieci, które interesują się architekturą i konstruowanie różnych modeli to ich hobby, warto zakupić dla nich Lego Architecture, które znajdzie się na stronie empik.com. Cała seria przeznaczona jest dla dzieci od 12 roku życia. W kolekcji znalazły się modele budowli z całego świata, które zachowują realne proporcje. Z klocków można stworzyć Big Bena, London Eye, Tower Bridge czy Empire State Building.

Warto rozwijać pasję konstrukcyjną dziecka, bo być może w niedalekiej przyszłości będzie chciało zostać architektem. Jeśli swojej pasji nie przeniesie na grunt zawodowy to z pewnością pomoże mu to w życiu, gdyż wyobraźnię przestrzenną wykorzystuje się każdego dnia. Pomaga dotrzeć z jednego miejsca w drugie, w terenie którego nie znamy, jeśli potrafimy zwizualizować sobie drogę pomiędzy poszczególnymi punktami orientacyjnymi. Dzięki rozwinięciu tej umiejętności potrafimy także czytać mapę. Jeśli kogoś to nie przekonuje bo wie, że praktycznie w każdej sytuacji może skorzystać z GPS, to są jednak sytuacje kiedy i technika zawodzi. Niespodziewany objazd i samochodem trzeba umieć zorientować się w nieznanym terenie. Korzystanie z Lego w młodym wieku z pewnością znacznie poprawia zmysł orientacji, dlatego warto inwestować w takie zabawki.

Nie bez powodu Lego jest stale wybierane przez rodziców już od dziesięcioleci. Żadna gra komputerowa nie zastąpi odpowiedniej stymulacji poprzez zabawę klockami. Dodatkowym ich atutem jest mnogość zestawów, w związku z czym na pewno na empik.com znajdziemy takie, które korespondują z zainteresowaniami dziecka. Będą doskonałą alternatywą dla elektronicznych gadżetów, których często w nadmiarze używa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here