Adaptogeny i ich skuteczność

Naturalne lecznictwo jest coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach. Powrót do natury jest teraz bardzo modny. Dlatego staramy się stosować mniej syntetycznych i chemicznych substancji, takich jak na przykład polepszacze smaku i zapachu, konserwanty i sztuczne słodziki. Dietetycy ciągle podkreślają, że najlepsza jest żywność mało przetworzona. Adaptogeny może stosować codziennie, dodając je do herbaty, wody, kawy lub innych napojów, które spożywamy na co dzień. Każdy adaptogen ma unikalny skład ziołowy i jest przeznaczony dla konkretnej osoby.

Producenci tych specyfików podchodzą do klienta w sposób bardzo zindywidualizowany, co ma zapewnić nam poprawę komfortu życia. Wybierając adaptogen na pewno nie będziemy żałować tej decyzji. Po przyjęciu pierwszej dawki takiego specyfiku powinniśmy obserwować bacznie nasz organizm i zauważać, jak reaguje on na nowy składnik. Ten pierwszy okres jest najważniejszy, ponieważ może decydować o zmniejszeniu lub zwiększeniu stosowanej przez nas dawki. Pamiętajmy, że mimo bezpieczeństwa, które gwarantują adaptogeny nie powinniśmy przyjmować ich w nadmiernych ilościach – tak jak z każdą substancją – nadmiar może nam zaszkodzić. Substancje opisywane nie odkładają się w organizmie i nie obciążają metabolizmu wątroby czy nerek.

Jedno pudełeczko takiego specyfiku jest bardzo wydajne i wystarczy nam na dość długo, ponieważ na co dzień powinniśmy stosować tylko kilka kropelek tej dobroczynnej substancji. Problem stanowią osoby przyjmujące leki przeciwdepresyjne, normotymiczne lub przeciwnerwicowe, ponieważ te leki mogą dawać interakcje z adaptogenami. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na przejrzystej i dobrze napisanej stronie internetowej mothersprotect.com/adaptogeny-wlasciwosci-badania-historia/.

Musimy pamiętać, że nie każdy adaptogen będzie na nas działał. Może się okazać, że nasz organizm będzie oporny na jego działanie i nie uzyskamy korzyści z przyjmowania tego specyfiku, jednak nie zaszkodzi on nam w takiej sytuacji. Nie ma się jednak co martwić – taką oporność na działanie tej substancji wykazuje niewielki odsetek ludzi na świecie. Pamiętajmy również, że nie każdy adaptogen będzie pasować do prowadzonego przez nas stylu życia. Inne środki są przeznaczone dla osób pracujących fizycznie, a inne dla ludzi posiadających pracę o charakterze umysłowym. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny adaptogen. Aby sprawdzić, który z nich najlepiej do nas pasuje musimy wypełnić pewną ankietę, która ma charakter testu. Uzyskamy wynik wraz z wnioskami i pozwoli nam to wybrać odpowiedni środek dla siebie.

Obawiasz się, że adaptogeny mogą okazać się niebezpieczne i groźne dla Twojego zdrowia? Niepotrzebnie, ponieważ ich dawkowanie, jak i dobór ziół oparty jest o wiarygodne badania medyczne. Zioła stosowane do ich przygotowania uprawiane są w sposób naturalny i zgodny z rytmem natury. W ich uprawie nie są stosowane szkodliwe środki ochrony roślin, takie jak pestycydy i metale ciężkie. Zabezpiecza nas to przed działaniami niepożądanymi tych związków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here