automatyk

Automatyka jest to pojęcie naprawdę rozległe i żeby piastować się na takim stanowisku, trzeba być mieszanką elektryka, mechanika, programisty elementami wiedzy dotyczących pneumatyki hydrauliki i podobnych rzeczy. Brzmi naprawdę strasznie. Dzisiaj przedstawimy ścieżkę kariery, którą musi przejść przyszły automatyk. Z pewnością nie będzie to proste. Poznanie tak wielu zagadnień są to ciężkie lata pracy oraz zbierania doświadczenia. Wielu automatyków ze względu na profil firmy w jakiej jest zatrudnionych, specjalizuje się w jednej z podanych gałęzi przemysłu. Może być co na przykład przemysł spożywczy lub chemiczny. Jak wygląda praca na takim stanowisku? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-automatykiem/ 

Jak wygląda praca automatyka?

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest wyobrazić sobie halę produkcyjną bez maszyn w ciężko posługujący mi się taśmami, które produkują wiele przedmiotów. Inżynierowie automatycy zajmują się tym, aby takie maszyny pracowały bez zarzutu.

Poza tym, to oni zajmują się projektami maszyn, które muszą być przeznaczone do konkretnych celów. Dodatkowo znajdują się oni opinią projektów z zakresu układów automatyki. Osoba na takim stanowisku może znaleźć pracę w laboratoriach zakładów przemysłowych, ośrodkach badawczo-rozwojowych, w biurach technologicznych lub halach produkcyjnych.

Jak zostać automatykiem?

W tym celu wymagana jest stała aktualizacja swojej wiedzy z zakresu nowinek technologicznych, ponieważ postęp cały czas idzie do przodu i nie możemy stosować jedynie wiedzy zdobytej na studiach. Po awansie możemy zostać głównym automatykiem, technologię w danym zakresie,  a nawet kierownikiem zakładu. Co więcej taki zawód jest bardzo przyszłościowy. Jednak co do tego zagadnienia, istnieje pewien warunek. Otóż kandydat na automatykę musi zdawać sobie sprawę, że jego wiedzę z zakresu technologii i musi być stale uzupełniana o najnowsze wiadomości, żeby nie pozostawać w tyle za młodszymi specjalistami.

Zarobki automatyka

Automatyk zarabia kwoty znajdujących się w granicach 5,5 tysiąca zł. Dodatkową zaletą takiego zawodu jest fakt że można w nim piąć się wcale po szczeblach kariery zawodowej. Zarobki tak jak w każdej branży mogą być drastycznie różne i często zależą od miejsca pracy. Można przyjąć jednak, że osoba, która pracuje jako automatyk zarabia około 5700 zł miesięcznie.

Zobacz też: http://nieoficjalnie.pl/automatyk-ile-zarabia/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here