anti aging

Anti-aging jest coraz bardziej popularnym terminem, który kojarzony jest głównie z dbaniem o zachowanie młodego i zdrowego wyglądu. W rzeczywistości jednak takie określenie pojawia się również w kontekście szeroko pojętego dbania o zdrowie oraz chęci spowolnienia procesów starzenia się nie tylko skóry, ale również całego organizmu. Na czym polega profilaktyka anti-aging? Jakie są najczęstsze defekty estetyczne występujące w okolicach twarzy? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/anti-aging-czyli-sposob-na-dlugowiecznosc/ 

Czym jest profilaktyka anti-aging?

Starzenie się organizmu jest procesem nieuniknionym. Jest to fizjologiczny czas związany z oddziaływaniem na komórki ciała licznych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Najbardziej widoczny jest to na skórze, dlatego starzenie się bardzo często utożsamiany jest właśnie z charakterystycznymi zmianami w wyglądzie skóry.

Narząd ten narażony jest na stały kontakt ze środowiskiem zewnętrznym i oddziaływaniem wielu niekorzystnych czynników, które wpływają negatywnie na jej wygląd i strukturę. Najistotniejszym czynnikiem zewnętrznym, który jest koniem napędowym do starzenia się jest promieniowanie słoneczne. Wówczas konieczne może być zastosowanie zabiegów fotoodmładzania.

Czynnikami, które sprzyjają powstaniu na skórze zmian jest też niewłaściwie zbilansowana dieta oraz niewystarczające nawodnienie organizmu. Pogorszenie wyglądu skóry może być spowodowane też nadużywaniem alkoholu oraz paleniem papierosów.

Jakie są najczęstsze defekty estetyczne występujące na twarzy?

Bezapelacyjnie można powiedzieć, że twarz jest rejonem ciała, w którym wszystkie niepożądane zmiany skórne są najbardziej widoczne. Bardzo często w okolicach twarzy zlokalizowane są rozmaite przebarwienia, które powstały w efekcie miejscowej kumulacji barwnika skóry – melaniny. Przebarwienia te mogą powstać również w wyniku ekspozycji skóry na słońce oraz zmian hormonalnych takich jak na przykład ciąża.

Najczęstszymi czynnikami, która kojarzone są z procesem starzenia się skóry są zmarszczki. Powstają one w efekcie pracy mięśni mimicznych. Pojawiają się tak zwane kurze łapki w kącikach oczu, zmarszczki poprzeczne na czole oraz lwia bruzda, czyli głęboka zmarszczka pomiędzy brwiami.

Co więc nie mogą pojawić się w worki pod oczami. W ich efekcie dochodzi do utraty elastyczności skóry, przez co powstają bruzdy marionetki oraz bruzdy nosowo-wargowe. Ich powstaniu często towarzyszy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej w okolicy policzków oraz zaburzenia owalu twarzy.

Pozostając w temacie owalu twarzy, powinien on przypominać odwrócony trójkąt, z szerszym polem oraz policzkami i wyższą brodą. Wraz z upływem lat proporcje twarzy znacznie się zmieniają, policzki tracąc na objętości, a poszerzeniu ulegają okolice Brody, a tym samym może pojawić się podwójny podbródek.

Zobacz też: http://www.liblu.pl/jaka-jest-rola-koenzym-q10-w-organizmie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here