Pompka do ściągania paliwa – zalety i specyfikacja

0
1277

Pompka do paliwa elektryczna 12v i 24v to bardzo poręczne, łatwe w obsłudze urządzenie, która ma kompaktowe wymiary. Do czego służy? Jak sama nazwa wskazuje, pomaga w szybkim spuszczaniu paliwa z baku albo wylewania wody z pokładu łodzi. Dzięki pompce, praca taka nie będzie męcząca.

Pompka do przepompowywania paliwa z samochodu do kanistrów (w przypadku, kiedy zatankujemy przez pomyłkę zły rodzaj benzyny), ma kilka zalet. Jest bardzo wydajna. Po drugie, jej konstrukcja ze stali nierdzewnej sprawia, że bez problemu opróżnimy też zalane zbiorniki czy napełnimy baseny i oczka wodne. Ma małe gabaryty. Bardzo łatwo więc ją transportować. Pompka do ściągania paliwa to sprzęt, który uratuje nas w wielu nagłych kryzysowych sytuacjach. Ten praktyczny produkt może być najczęściej zasilany akumulatorem 12v lub 24v. Jako podstawowy i obowiązkowy element wyposażenia aut osobowych, ciężarowych i dostawczych, a nawet motocykli, przyda się w każdym garażu czy warsztacie. To urządzenie niezwykle wszechstronne i praktyczne.

Podsumowując, pompkę stosuje się przede wszystkim do do spuszczania paliwa z samochodów ciężarowych, ciągników i statków. A także z innych środków transportu oraz do napełniania lub opróżniania zbiorników i łodzi, lokalnych basenów, fontann czy stawów. Sprzęt taki dostępny jest w sklepach stacjonarnych lub internetowych z branży motoryzacyjnej. Tam znajdziemy jego dokładny opis i specyfikację. Pompki do paliwa elektryczna 12v i 24v poza zasilaniem, różnią się także przepływem maksymalnym, wysokością podnoszenia, średnica i długością czy długością kabla zasilającego. Są wyposażone w zaciski krokodylkowe. A materiał, z jakiego je wykonano, to stal nierdzewna i tworzywo sztuczne.

Wystarczy wydać raptem kilkanaście złotych, a dostanie się urządzenie o prostym działaniu. Aby z niego skorzystać, należy zanurzyć koniec z wirnikiem w płynie, a wężyk wylotowy włożyć do pojemnika. Na koniec trzeba nacisnąć przycisk, który jest dostępny w górnej części pompki. Co się wtedy stanie? Otóż położony na spodzie rurki wirnik zajmie się zasysaniem cieczy, która wypłynie przez elastyczny wąż. Kanister o pojemności 20l zostanie wypełniony bardzo szybko. Dosłownie w czasie 5 minut!.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here