Jaki powinien być olej silnikowy na lato

Olej silnikowy to prawdopodobnie najważniejszy płyn eksploatacyjny niemal we wszystkich pojazdach silnikowych. Smarowanie silnika jest bowiem niezbędne do jego poprawnej pracy, wpływa na żywotność wszystkich współpracujących podzespołów, a także na osiągi i spalanie pojazdu.

W ofercie sklepów motoryzacyjnych, takich jak https://olejesilnikowe-sklep.pl spotkamy ogromną ofertę olejów silnikowych, a producenci tych płynów szczycą się wprowadzaniem coraz nowszych udoskonaleń, obiecując znaczącą poprawę spalania, renowację silnika czy też jeszcze lepsze osiągi. Zanim jednak damy się skusić obiecującym nam złote góry producentom olejów, warto po pierwsze, dowiedzieć jaki olej silnikowy rekomenduje producent naszego pojazdu a po drugie, wziąć pod uwagę warunki pracy, w jakich przyjdzie mu smarować jednostkę napędową. Nie od dziś wiadomo przecież, że temperatura jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na kulturę pracy silnika, a także na konsystencję i parametry oleju. Podpowiadamy jak wybrać dobry olej silnikowy na lato, aby cieszyć się sprawnie działającym silnikiem przez cały sezon.

Olej na sezon – czy to ma sens?

Niektórzy twierdzą, że olej powinien być zmieniany tylko wtedy kiedy samochód zaczyna dawać sygnały o jego braku lub złej kondycji. Owszem jeżeli w naszym samochodzie pojawiają się symptomy świadczące o konieczności wymiany oleju, należy zrobić to niezwłocznie. Warto jednak wczesnej zagłębić temat i kupując olej do samochodu, wybrać taki, który zapewni odpowiednią ochronę, bezpieczeństwo i trwałość silnikowi naszego pojazdu. Jeżeli przed koniecznością wymiany oleju stajemy u progu wiosny czy też lata, warto przemyśleć czy nie postawić na olej silnikowy dedykowany właśnie do pracy w wysokich temperaturach.

Klasa lepkości a temperatura

To, co najistotniejsze podczas wybierania oleju silnikowego, to aby wybierać olej o klasie lepkości zalecanej przez procenta samochodu. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy olej jest przystosowany do pracy w wysokich temperaturach oraz przy dużych obciążeniach. Najlepszym wyborem oleju na lato jest olej o klasie lepkości 10W60 lub co najmniej 10W40. Olej o odpowiedniej klasie lepkości zachowujący swoje właściwości smarne nawet w bardzo wysokich temperaturach zagwarantuje pewną i skuteczną ochronę silnika oraz jego podzespołów. Ponadto oleje te wpływają pozytywnie na oszczędność paliwa, czystość silnika, oraz zużycie paliwa. W lecie samochód jest narażony na większe obciążenia, w trakcie wakacyjnych wyjazdów, upałów, zagwarantowanie mu najlepszego możliwego środka smarnego, może być szansą na uniknięcie awarii i przedłużenie żywności silnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here