Prawidłowy dobór kosmetyków

Każdy z nas chce wyglądać młodo, zdrowo i pięknie, szczególnie jeżeli przychodzi nam spotkać się ze znajomymi, wybrać się na rozmowę kwalifikacyjną lub uczestniczyć w innym, ważnym dla nas wydarzeniu.

Oprócz aspektów takich jak zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz podstawowa higiena naszej skóry, zdecydowana większość stosuje makijaż dla uwydatnienia i podkreślenia urody.

Dla wprawionych makijaż nie stanowi problemu, a jego wykonanie nie zajmuje dużo czasu. Osoby początkujące mogą mieć jednak sporo wątpliwości z tym związanych, na przykład jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry, jaki kolor cieni będzie najbardziej odpowiedni, i tak dalej… Dobór kosmetyków to nie tak łatwa sprawa.

Należy brać pod uwagę wiele aspektów, takich jak wiek, odcień skóry, reakcje naszego organizmu na substancje zawarte w kosmetykach, czy też choroby skóry.

Niejedna drogeria internetowa z kosmetykami czy stacjonarna sieć sklepów oferują naprawdę szeroki wybór, i nie ma się czemu dziwić, że przyprawia to o zawrót głowy. Podkłady, pudry, kredki, tusze i inne…

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, w jakim stanie znajduje się nasza skóra. Czy ma tendencję do przetłuszczania się? Czy jest sucha? Czy jest odpowiednio nawodniona i nawilżona? Na opakowaniach znajdują się informacje o tym, czy kosmetyk byłby odpowiedni dla danego rodzaju skóry.

Inną sprawą jest na przykład trądzik, który najpierw należy prawidłowo i cierpliwie wyleczyć pod okiem dermatologa, a następnie dopiero zabrać się za makijaż, dając skórze czas, nie obciążając jej i nie pogarszając stanu zapalnego.

Popatrzmy też jaki odcień ma nasza skóra. Dobierając zbyt ciemny podkład do zbyt jasnej skóry (i na odwrót) sprawiamy, że nasza twarz wygląda jak dziwna maska, co nie do końca oddaje ideę makijażu jako podkreślenia urody.

Odpowiednio wykonany makijaż potrafi zdziałać cuda. Pamiętajmy jednak, że nasza naturalna twarz potrzebuje odpowiedniego i zdrowego traktowania, a wówczas odwdzięczy nam się własnym urokiem na długie lata.

Inne artykuły: https://www.wiadomoscikosmetyczne.pl/artykuly/eveline-stawia-na-ekopielegnacje-i-love-vegan-food,60975

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here