Fit catering - fakty i mity

Zdrowy tryb życia, zbilansowane posiłki, ćwiczenia. Wszystko to stało się bardzo modne. Co ważne, jest to jeden z niewielu trendów, którym faktycznie warto się zainteresować. Oczywiście wymaga to wielu poświęceń i mnóstwa pracy, jednak efekt może być naprawdę niesamowity. Jeśli brakuje nam czasu na przygotowanie pełnowartościowego posiłku, a bardzo zależy nam na odpowiedniej diecie, powinniśmy skorzystać z tak zwanego fit cateringu. Wokół niego narasta wprawdzie wiele mitów, jednak mimo wszystko jest wart uwagi.

Cateringowe mity

Wiele osób błędnie uważa, że fit catering przygotowują osoby bez odpowiedniego  doświadczenia i wiedzy. Jest to oczywiście nieprawda. Każda dobrze prosperująca firma oferująca tego typu usługi zatrudnia dietetyka, który zajmuje się rozpisaniem diety i czuwa nad prawidłowym przygotowaniem posiłku. Pamiętajmy, że każdy przedsiębiorca pracuje nad swoim wizerunkiem i nie może sobie pozwolić na brak profesjonalizmu.

Stosunek ceny do jakości do kolejny mit. Oczywiście catering dietetyczny nie należy do najtańszych opcji, ale zawsze jest przygotowywany z wysokiej klasy produktów. Jeśli nadal będziemy mieli wątpliwości co kosztów, wystarczy podsumować sobie wydatki domowe związane z kupnem jedzenia. Możemy się naprawdę zdziwić, gdy okaże się że te kwoty często są bardzo zbliżone do cen gotowego cateringu dietetycznego.

Krytycy tego rozwiązania zarzucają mu także brak świeżości. To również mit. Wszystkie dania przygotowywane są na bieżąco. Każdy jednak, kto ma inne zdanie na ten temat, powinien zastanowić się nad swoją dietą. Z pewnością okaże się, że niejednokrotnie jadł niezbyt zdrowe jedzenie, często odgrzewane na szybko w mikrofalówce.

Fakty, które powinniśmy znać

Catering dietetyczny zawsze jest dostosowany do danego klienta. Na początku musimy udzielić  danej firmie kilku informacji o sobie. Zazwyczaj dotyczą one aktywności fizycznej, preferencji żywieniowych i takich danych jak wiek, czy wzrost. Na tej podstawie ustalany jest odpowiedni catering dietetyczny. Katowice to miasto, w którym znajdziemy jedną z lepszych firm zajmujących się fit cateringiem. Mowa oczywiście o lightbox.pl. Korzystając z jej usług będziemy mieli pewność, że wszystkie nasze prośby zostaną wzięte pod uwagę, a my dostaniemy zdrowy, pełnowartościowy posiłek pod wskazany adres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here