Jak sprawdzić, czy przyłącze kanalizacyjne jest wykonane poprawnie?

Wiele osób decyduje się na samodzielne montowanie kanalizacji czy remont samych przyłączy. Nie ma w tym nic złego, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele może pójść nie tak. Dlatego cały montaż musi być wykonywany bardzo dokładnie i bardzo sprawnie a przy tym w zgodzie z obowiązującymi przepisami i normami. Jeśli nie umiesz robić tego samodzielnie, lepiej poproś o pomoc fachowców.

Problemy z kanalizacją

Dobrym sposobem na weryfikację, czy system kanalizacyjny został dobrze zamontowany, jest zaobserwowanie poniższych objawów. Niestety, zwykle wtedy, gdy występują, pojawiają się za późno i wymagają dość dużej ingerencji. Choć nie jest tak zawsze.

  • Zapchanie rur fragmentami gruzu, piasku czy większych przedmiotów oraz włosami.
  • Brak czyszczenia systemu kanalizacyjnego po remoncie, co może doprowadzić do uszkodzeń lub tylko jego zapchania.
  • Awaria któregoś podzespołu.

Jak rozpoznać problem?

Zwykle rozpoznanie problemu może ograniczyć się do rozebrania instalacji wierzchniej. Zdjęcie syfonu z odpływem może wiele powiedzieć o jakości wykonanej instalacji. Nie zawsze bowiem problem będzie leżał właśnie w niej samej. Dlatego warto byłoby zainteresować się także innymi elementami instalacyjnymi lub – jeśli nie mamy pewności, w jaki sposób sprawdzić stabilność instalacji – wezwać fachowców, np. ze strony https://www.stankan.pl/. Oni pomogą w diagnozie i ewentualnym usunięciu usterek.

Prosty testy

Najłatwiej jest jednak spróbować zapełnić dany zlew czy wannę wodą i starannie spuścić ją, obserwując odpływ. Jeśli to w nim zaobserwujemy problemy, warto będzie go zmienić. Ułożenie jeszcze raz przed zamknięciem wanny czy zakryciem syfonu będzie łatwiejsze niż późniejsze szukanie. Z kolei, jeśli odpływ wydaje się funkcjonować normalnie, trzeba zastanowić się nad samą instalacją. Do tego zadania można użyć specjalistycznych sond albo zdecydować się na pomoc fachowców, których można znaleźć np. na stronie https://www.stankan.pl/ lub wielu innych stronach z renomowanymi usługami kanalarskimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here