Pokój dziecięcy – jak podzielić przestrzeń, gdy dzieci dzielą jeden pokój?

Pokój, który przeznaczony jest dla dwojga dzieci wymaga specjalnego zagospodarowania – o ile strefa zabaw może być wspólna, tak strefa nauki dla każdego powinna być przygotowana osobno. Ważne jest nie tylko ustawienie mebli zapewniające wystarczająco dużo przestrzeni, ale również dodatki i tekstylia zwiększające komfort i przytulność pomieszczenia.

Pojemne i funkcjonalne meble

Przy dwójce dzieci potrzebna jest większa ilość miejsca do przechowywania odzieży, zabawek, artykułów szkolnych. Warto rozważyć dwa ciekawe rozwiązania, które zapewniają powierzchnię na wyżej wymienione rzeczy i przedmioty, a jednocześnie nie zmniejszają maksymalnie metrażu. Pierwszym są meblościanki z https://www.agatameble.pl/meble/mebloscianki, które w pokoju dziecięcym sprawdzą się jako szafa, regał na zabawki lub książki oraz szuflady na bieliznę. Drugim natomiast są łóżka piętrowe z biurkiem w zabudowie, które pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń. Dzięki temu dzieci mają wyznaczone jednocześnie osobne strefy sypialniane i do nauki, a dla strefy do zabawy pozostaje więcej miejsca. Należy pamiętać, że biurko ukryte pod piętrowym łóżkiem musi być lepiej doświetlone. Lampy LED imitujące światło dzienne sprawdzą się w tym przypadku doskonale.

Tekstylia, które wyznaczają strefy

Jednym z najczęściej kupowanych tekstyliów do pokoju dziecięcego jest dywan. W przypadku maluchów doskonale sprawdza się podczas zabawy. Miękki i puchaty pozwala na chwile radości bez obaw, że dziecko będzie siedzieć na podłodze. Wybierając dywan do pokoju dziecięcego warto rozważyć zakup takiego, który będzie miał niskie runo – dzięki temu łatwiej będzie go utrzymać w czystości.

Pokój, który dzielą dzieci w różnym wieku można podzielić przy pomocy zasłony lub kotary. W ten sposób starsze dziecko zyska trochę prywatności. Rozwiązanie to sprawdza się jednak w pomieszczeniach jasnych i przestronnych, inaczej w jednej z oddzielonych części może być ciemno i ponuro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here