popękane usta
fot. pixaby.com

Pękające usta to bardzo dyskomfortowa dolegliwość, która przeszkadza w życiu codziennym. Usta, które pękają mogą również mieć na sobie drobne ranki, które pieką, szczypią, a nawet krwawią. Jak sobie z nimi poradzić? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/domowe-sposoby-na-pekajace-usta/

Pękające usta przyczyny

Pękające usta mogą się pojawić w momencie, w którym mamy do czynienia z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, czyli wtedy gdy panuje mróz, albo zbyt gorąca temperatura. Może się to dziać nie tylko zimą czy latem, ale również wtedy, gdy jesteśmy narażeni na oddziaływanie wiatru lub klimatyzacji.

Pękające usta mogą się również pojawić gdy mamy zbyt mało witamin w naszym organizmie i nie dbamy o swoją codzienną dietę. Wówczas pękanie ust będzie dla nas jasnym sygnałem, że czas na dostarczenie sobie witamin oraz niezbędnych składników mineralnych.

Jak sobie poradzić z pękającymi ustami?

Na pękające usta jest kilka sprawdzonych metod, które przynoszą natychmiastową ulgę. Do jednych z nich należy pyszna maseczka na usta, którą możesz przyrządzić samodzielnie w domu. W tym celu potrzebujesz wyłącznie miód, który musisz nałożyć na swoje spękane usta i potrzymać kilka minut. Miód doskonale regeneruje popękaną skórę, a także przynosi ulgę w bólu.

Kolejnym sposobem jest smarowanie ust maścią z witaminą A. Maść ta ma zdolność do szybkiej regeneracji naszej skóry, a dzięki zawartości witaminy A może wniknąć w jej głąb i odbudowywać ją od środka.

Wazelina to również świetny sposób na poradzenie sobie z popękanymi ustami, ale i nie tylko! To także doskonały sposób profilaktyczny, który pozwoli nam na uniknięcie podobnych sytuacji. Zawsze gdy jesteśmy narażeni na różne warunki zewnętrzne, które mogą wysuszyć naszą skórę, a dalej spowodować właśnie pękanie naszych ust, powinniśmy smarować je wazeliną lub pomadką ochronną, w której również się ona znajduje. Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć, a przy okazji można uniknąć bólu i dyskomfortu!

Przeczytaj też: http://e-makijaz.pl/manicure-japonski/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here