marki okularów przeciwsłonecznych
fot. pexels.com

Okulary przeciwsłoneczne to świetny gadżet, ale również i bardzo ważna ochrona oczu! Jest to bardzo ważne, gdyż promienie słoneczne są szkodliwe dla oka i mogą wywołać wiele niepożądanych efektów, a nawet chorób oczu. Dlatego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV! Czy wiesz, jakie marki okularów przeciwsłonecznych powinieneś znać i gdzie kupić odpowiedni ich model, aby uniknąć rozczarowania?

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/przeciwsloneczne-okulary-markowe-ktore-musisz-znac/

Test na jakość okularów z filtrem UV

Okulary przeciwsłoneczne powinny mieć odpowiednie filtry UV, które nas ochronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jednakże nie wszystkie okulary mają te filtry i niektórzy producenci próbują nas oszukać sprzedając nam produkt, który nie jest prawidłowy. Czy wiesz jak sprawdzić, czy okulary posiadają filtry?

Wystarczy, że założysz je na swój nos i sprawdzisz, czy twoja źrenica po otrzymaniu wiązki światła zwęzi się czy nie. Jeśli tak, wówczas już wiesz, że szkła nie mają żadnych filtrów, które chronią twoje oko przed promieniami słonecznymi! Kupuj okulary zawsze u sprawdzonych producentów! Ich listę znajdziesz niżej.

Sprawdzone marki okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne należy kupować zawsze u sprawdzonych producentów, gdyż muszą one chronić nasze oczy przed szkodliwymi promieniami UV, a nie tylko udawać, że to robią. Okulary, które posiadają odpowiednie testy oraz oznaczenia znajdziesz wśród najbardziej znanej marki na całym świecie, którą jest Ray Ban. Słynie ona z produkcji okularów przeciwsłonecznych, ale także korekcyjnych.

Dodatkowo dobre okulary przeciwsłoneczne znajdziesz w ofercie producenta Solaris, Fielmann, Vision Express oraz wielu innych znanych salonach optycznych. Pamiętaj, aby szukać na nich oznaczenia 400 UV, gdyż to oznacza pełną ochronę przed promieniami słonecznymi na co dzień, która całkowicie ci wystarczy.

Oczywiście również wykonaj nasz test! Tak dla pewności.

Przeczytaj też: http://www.liblu.pl/okulary-przeciwsloneczne-z-filtrem-uv/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here