Letnie ubranka dla dzieci

Lato to dla każdego przyjemny czas. Kojarzy się z wakacjami i odpoczynkiem. Dla początkujących rodziców ta pora roku jest jednak dużym wyzwaniem, a nierzadko powodem do stresu. Dlaczego? U wielu opiekunów rodzą się wątpliwości, jak prawidłowo ubrać malucha, aby się nie przeziębił i przeciwnie, aby nie doprowadzić do przegrzania jego organizmu? Na szczęście lekarze i specjaliści wystosowali kilka metod, które stanowią złoty środek na dobre samopoczucie dziecka podczas upalnych dni.

Po pierwsze ubranka

W letnim, dziecięcym zestawie nie powinno zabraknąć:

  • śpioszków – są wygodne, łatwo je zdjąć i w dogodnym momencie można przewinąć malca;
  • body – nie powinno opinać się na ciele i krępować ruchu dziecka. Podczas wysokich temperatur mile widziane jest body z krótkim rękawkiem;
  • pajacyka – rodzaj kombinezonu, który można założyć, gdy na dworze jest ciepło, ale nie za gorąco;
  • sweterka – zawsze przydaje się na chłodniejsze wieczory i gwałtowne zmiany pogody;
  • krótkich, szerokich spodenek – są lepszym rozwiązaniem niż ogrodniczki. Ułatwiają dostęp do mokrej pieluchy i jej wymianę;
  • cienkich skarpetek – należy pamiętać, że nóżki niemowlaka marzną bardzo szybko;
  • czapeczki – niezbędna ochrona głowy przed słońcem. Jeśli wózek ma postawioną budkę lub zamontowany parasol, nie jest ona konieczna;
  • dodatkowego przykrycia – idealnym rozwiązaniem jest przewiewny kocyk ażurowy lub pieluszka tetrowa. Gdy malec ma na sobie sweterek, nie musimy już go opatulać kocem.

Rodzaj tkaniny

Każdy sklep z artykułami dla dzieci ma w swojej ofercie odzież uszytą z dobrej jakości materiałów, które przepuszczają powietrze. I właśnie takie należy wybrać dla swojego brzdąca. Najlepsza jest 100-procentowa bawełna, która zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, gdy na zewnątrz panuje nieznośny upał. Sztuczne tkaniny powodują dyskomfort, ograniczają dopływ powietrza, przez co na skórze dziecka mogą powstawać odparzenia lub krostki. Przykładem profesjonalnego sklepu, w którym można dokonać zakupu letniego, odzieżowego zestawu jest https://www.babyland.pl/pl/page/olsztyn.

Absolutnie zakazane jest przykrywanie wózka ochronną warstwą materiału. Może to nawet doprowadzić do udaru cieplnego pociechy! Myśląc o tym, jak ubrać dziecko w letni dzień, należy postawić się na jego miejscu.

Wysokiej jakości produkty powinny rozwiać wszelkie wątpliwości rodziców, którzy ubierając maluszka latem, boją się, że zrobią mu krzywdę. Dodatkowo sklep dziecięcy w Olsztynie proponuje różne rodzaje wózków, m.in.: głębokie, spacerowe oraz wielofunkcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here