Obozy letnie

Obozy letnie są ciekawym sposobem na spędzenia aktywnie wakacji. W domu większość dzieci się nudzi, zwłaszcza gdy w tym czasie rodzice pracują. Spędzają swoje wakacje grając w gry komputerowe czy też oglądając telewizję. Szkoda na to czasu. Znacznie lepiej skupić się na odkrywaniu lub szlifowaniu swoich pasji na obozie letnim.

Obozy letnie a tematyki

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo tematyk. Dzięki temu dzieci nie powinny mieć problemu z wyborem tego jedynego. Wystarczy wziąć pod uwagę swoje zainteresowania.

Obozy sportowe

Obozy sportowe będą odpowiednie dla wszystkich tych którzy uwielbiają ruch lub po prostu chcą poprawić swoją kondycję. Najpopularniejsze są obozy ogólnosportowe podczas których uczestnicy mają okazję spróbować wielu dyscyplin sportowych. Obozy te mają bardzo zróżnicowany program. Innymi również chętnie wybieranymi obozami sportowymi są obozy taneczne, żeglarskie, crossfit, fitness, jeździeckie, karate, piłkarskie, siatkarskie, biegowe, pływackie, windsurfingowe i inne. Wszystkie te obozy są bardzo aktywne.

Obozy artystyczne

Obozy artystyczne będą idealne dla kreatywnych osób. Większość obozów artystycznych jest ściśle związanych z malarstwem oraz rysunkiem. Jednak dostępne są również obozy muzyczne dzielące się na wokalne, gitarowe, musicalowe. Wśród obozów artystycznych znaleźć też można obozy anime i mangi. Mimo, że ich tematyka ściśle związana jest z Japonią to wiele zajęć poświęconych jest rysunkowi mangi. Obozy artystyczne to również obozy filmowe, fotograficzne, literackie oraz aktorskie. Kreatywność na obozach artystycznych nie ma granic.

Obozy survivalowe

Wyprawa survivalowa to marzenie wielu chłopców. Na obozach survivalowych każdy może poczuć się jak komandos. Obozy survivalowe przede wszystkim uczą przetrwania w lesie. Na zajęciach podczas takiego obozu każdy uczestnik nauczy się poprawnego odczytywania map, pracy z kompasem, jak wykonać kamuflaż, schronienie, nóż, jak rozpalić ognisko, przygotować sobie posiłek i wiele więcej. Obozy survivalowe oferują ciekawą i pożyteczną wiedzę, która z całą pewnością przyda się każdemu w przyszłości. Zajęcia survivalowe realizowane są także na obozach militarnych, ASG, paintballowych, quadowych.

Obozy językowe

Wakacje połączone z nauką języka obcego? Świetny pomysł! Obozy językowe skierowane są zarówno dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z danym językiem, jak i dla tych, którym zależy na podszlifowaniu swoich umiejętności. Podczas obozów językowych uczestnicy podzieleni są na grupy zaawansowania. Zajęcia prowadzone są w luźnej formie. Dzięki temu uczestnicy mogą poczuć się jak na wymianie a nie jak w szkole. Najpopularniejsze obozy językowe dotyczą następujących języków:

– angielskiego

– niemieckiego

– hiszpańskiego

– francuskiego

– włoskiego

Obozy rekreacyjne

Wiele dzieci pragnie podczas wakacji się po prostu dobrze bawić. Obozy rekreacyjne zapewniają moc wrażeń ale także czas na relaks. Uczestnicy przez cały dzień biorą udział w rozgrywkach sportowych, kąpielach, plażowaniu, spacerach, grach zespołowych i wiele więcej. Jest to obóz łączący w sobie aktywność z wypoczynkiem.

Obozy krajowe czy zagraniczne?

Rodzice bardzo często zastanawiają się czy wysłać swoje dziecko na obóz zagraniczny. Daje on możliwość zobaczenia nowych miejsc oraz poznania innej kultury. Obozy zagraniczne polecane są głównie starszej młodzieży. Mają one zwykle charakter rozrywkowy i wypoczynkowy. Program nie jest już tak bogaty jak w przypadku obozów krajowych. Dla dzieci oraz młodszej młodzieży zdecydowanie lepszym wyborem będą obozy krajowe.

Obozy krajowe – którą część Polski wybrać?

Obozy letnie realizowane są w różnych częściach Polski. Najchętniej wybierane są obozy nad morzem. Nic w tym dziwnego, w końcu szum fal, śpiew mew i piękne plaże najbardziej kojarzą się z wakacjami. Kolejnymi ciekawymi miejscami mogą być malownicze miejscowości nad jeziorami. Jeziora podobnie jak morze dają możliwość kąpieli oraz plażowania. Dodatkowo na obozie nad jeziorem można spróbować większości sportów wodnych. Obozy letnie w górach będą strzałem w dziesiątkę dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za wodą. Tutaj uczestnicy będą mogli wziąć udział w wędrówkach górskich oraz podziwiać niesamowite widoki.

Najpotrzebniejsze rzeczy na obozie.

Szykując dziecko na wyjazd, o tych rzeczach trzeba pamiętać:

– strój do kąpieli

– kilka ręczników

– odpowiednie obuwie: kapki, sandały, wygodne buty sportowe (najlepiej dwie pary)

– ciuchy: ciepły sweter, kurtę, kurtkę przeciwdeszczową, wygodny dres, kilka par spodni, kilka bluz i koszulki na każdy dzień

– piżama, bielizna oraz skarpetki

– przybory toaletowe

– czapka z daszkiem lub kapelusz

– krem z filtrem,

– kieszonkowe

Obozy letnie są sposobem na aktywne i ciekawe wakacje. Podczas każdego obozu uczestnicy uczą się nowych rzeczy, doświadczają ciekawych sytuacji, integrują się z rówieśnikami. Jest to niezapomniany czas w życiu każdego dziecka. Rodzice mogą być spokojni zarówno o bezpieczeństwo, jak i jakość prowadzonych zajęć. Obozy dziecięce oraz młodzieżowe zgłaszane do kuratorium oświaty są organizowane na najwyższym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here