rachunki

Rachunki niestety muszą płacić wszyscy. Poza kosztami takimi jak wynajmem oraz kredyt dochodzą także koszta na rzecz funduszu remontowego, ogrzewania, wywozu śmieci, wody i oczywiście prądu. Uzbiera się za to całkiem spora suma pieniędzy do opłacenia, skąd się to bierze?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-obnizyc-rachunki-za-prad/

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Wszystko zależy od tego, co posiadacie w swoim domu. Im więcej sprzętów, tym większe rachunki będziecie płacić. Ważny jest także rodzaj ogrzewania, jaki posiadasz.

Ważne jest to, aby przyzwyczaić się do pewnych nawyków. Jest to proces, który będzie trwał oczywiście najdłużej. Ale uwierzcie, będzie warto! Na początku zacznijcie od małych kroków takich jak gaszenie za sobą światła, sprawdzanie dwa razy przed wyjściem z domu czy aby na pewno wszystko wszystko zostało zgaszone i wyłączone.

Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Aby zmniejszyć rachunki za prąd możecie zainwestować w przedłużacze z możliwością  „on-off”. Malutka dioda np. na monitorze, która świeci cały czas, w ciągu godziny potrafi zużyć nawet 2 waty prądu. Wydaje się to mało. Warto jednak zrobić pewną kalkulację. 

Doba trwa 24 godziny, podliczając jest to już 48 watów, cały tydzień to zużycie 336 watów, a cały rok to uwaga…., aż 8 765 watów. Średnia cena za 1 kWh prądu 0,55 zł. Oznacza to, że w ciągu roku za maleńką diodę świecącą się na telewizorze zapłacicie aż 4820 złotych!

Mniejsze rachunki za prąd

Pozostając w temacie sprzętów elektronicznych. Stare lodówki czy też pralki są w stanie zużyć bardo dużą ilość prądu. Przy zakupie nowego sprzętu wyposażenia domowego ważne jest, abyśmy zwracali uwagę, aby na pewno był on energooszczędny.

Zobacz też: http://www.liblu.pl/domowe-sposoby-na-katar/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here