pielęgnacja ogrodu
fot. Pixabay.com

Piękny, zadbany ogród pełen wypielęgnowanych roślin to wizytówka naszego domu. Przyciąga wzrok osób, które przejeżdżają obok, daje dużo wytchnienia i radości domownikom, cieszy gości. Jak więc dbać o ogród, aby być z niego dumnym?

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/pielegnacja-ogrodu-poznaj-kilka-naszych-porad/

Rośliny warte zasadzenia w przydomowym ogrodzie

Dbanie o ogród wiąże się z tym, jakie rośliny w nim rosną i jakiej pielęgnacji one od nas wymagają. Dobrze jest zadbać o to, aby w ogrodzie rosły takie rośliny, które będą kwitły jak najdłużej i jak najdłużej będą cieszyć nasze oczy swoim pięknem. Nie musisz wcale sadzić w ogrodzie wyłącznie kwiatów. Krzewy, drzewa owocowe, warzywa również są doskonałą ozdobą ogrodowego terytorium.

Choć faktycznie najczęściej to właśnie kwiaty stanowią jego serce. To one sprawiają, że ogród jest kolorowy, że pięknie w nim pachnie i chce się w nim odpoczywać. To właśnie wśród kwiatów najlepiej ładujemy nasz życiowe baterie i odzyskujemy chęć do działania.

Jeśli więc chcesz uzupełnić swój ogród o kolejne rośliny, wybierz w pierwszej kolejności lawendę. Nadaje się ona również do uprawy na balkonach i tarasach. Dzięki temu, że zaczyna ona kwitnąć latem, będzie idealną ozdobą naszego ogrodu. Zapewni nam również doskonałe doznania zapachowe. Lawenda lubi nasłonecznione miejsce, nie sadzaj jej więc w cieniu drzew, dbaj o to, aby ją regularnie przycinać, a dzięki temu jej gałązki będą pięknie odrastać i długo cieszyć oczy pięknymi fioletowymi kwiatami.

Oprócz lawendy w ogrodzie warto również posadzić forsycje, które również lubią słońce wilgotną i żyzną glebę. O przycinaniu i nawożeniu forsycji trzeba sobie regularnie przypominać. Dzięki temu będzie ona obficie rosła, a jej kwiaty długo będą cieszyć nasze oczy.

O czym jeszcze pamiętać pielęgnując ogród?

Z pielęgnacją ogrodu nie poradzimy sobie, jeśli nie wyposażymy się odpowiednie narzędzia. Koniecznie w twoim ogrodowym składziku lub garażu powinna więc znaleźć się łopata, którą przekopiesz nawet cały ogród, jeśli będzie to konieczne. Kolejnym narzędziem, w które warto się wyposażyć jest sekator. Potrzebujemy tak naprawdę trzech rodzajów takich nożyc. Jeśli posadziliśmy w ogrodzie żywopłot, konieczne będzie kupienie specjalnych nożyc, które ułatwią jego przycinanie. Z kolei do przycinania krzewów czy kwiatów wystarczą nam małe nożyce, które obsłużymy jedną ręką.

Bez czego jeszcze się nie obejdziemy, pielęgnując ogród? Oczywiście bez kosiarki! Od Ciebie zależy, czy zainwestujesz w taką spalinową czy w elektryczną. A może marzy Ci się samokosząca kosiarka? Tak, świat nowinek technologicznych już nas w taką wyposażył! Ważne, aby trawnik kosić regularnie, przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu będzie naprawdę pięknie wyglądał.

Zobacz też: http://www.liblu.pl/wydajna-i-efektywna-praca-jak-osiagnac-ten-cel/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here