Praktyczne pomysł na dekorację tarasu

Okres wiosenno-letni to czas, w którym taras stanowi jeden z najchętniej obleganych punktów w całym domu. Warto pamiętać o tym, że to nie tylko miejsce odpoczynku, ale także ozdoba całego mieszkania, która pozostaje jego przedłużeniem. Z tego też względu warto zatroszczyć się o to, aby spędzany na nim czas był wyjątkowy.

Ciepłe dni sprzyjają wychodzeniu na zewnątrz. Chętniej spacerujemy po parkach, okolicznych terenach zielonych oraz spędzamy czas we własnym ogrodzie. Osoby, które mieszkają w bloku, często decydują się na stworzenie swojego prywatnego skwerku zieleni – na balkonie lub tarasie. Nawet niewielka przestrzeń, która zostanie odpowiednio zagospodarowana, może pełnić funkcję przydomowego miejsca relaksu. Jak praktycznie urządzić taras?

Meble na taras – jakie wybrać?

Dobór mebli tarasowych zależy przede wszystkim od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy. Na niewielkich przestrzeniach najlepiej sprawdzi się zestaw, w skład którego wchodzą dwa lub trzy krzesła drewniane oraz niewielki stolik. Na większym tarasie możemy zdecydować się zarówno na komplet mebli, jak i łóżka polowe, na którym będziemy zażywać kąpieli słonecznych.

Meble na taras

Podczas wyboru mebli tarasowych warto zwrócić uwagę na styl, w jakim zostały one utrzymane. Najlepiej zadbać, aby koncepcyjnie pasowały one do siebie i tworzyły spójną całość. Krzesła tarasowe oraz stolik mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, rattanu, drewna oraz metalu. Jeżeli meble będą stały na tarasie przez cały rok, powinniśmy dokupić do nich pokrowce, które zabezpieczą przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi w okresie jesienno-zimowym.

Taras – osobiste miejsce relaksu

Jeżeli chcemy, aby taras stał się naszym osobistym miejscem relaksu i ostoją spokoju, możemy urządzić go w zupełnie innym stylu. Wówczas zrezygnujmy z tradycyjnych mebli ogrodowych i postawmy na fotele wiszące z poduszką. Za pomocą odpowiednich łańcuchów montażowych można je przymocować do ścian budynku. Dodatkowo zadbajmy o atmosferę intymności, zakupując parawan lub ścianki, które odgrodzą nas od wścibskich spojrzeń sąsiadów. Postawmy na tarasie również kilka roślin doniczkowych, aby dopełnić całą koncepcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here