Modelowanie dłoni i dekoltu kwasem hialuronowym

Piękna, gładka i jędrna skóra stopniowo traci swój urok już od 25. roku życia. Pierwsze zmarszczki są widoczne nie tylko na twarzy, lecz także dekolcie i szyi, czyli miejscach bardzo newralgicznych. Chcesz poprawić wygląd tych obszarów? Dowiedz się, na czym polega modelowanie dłoni i dekoltu kwasem hialuronowym!

Dlaczego dekolt i dłonie wymagają wsparcia? 

Starzenie się skóry jest nieuniknione. Jednak objawy procesów związanych z mijającym czasem wyglądają inaczej w zależności m.in. od obszaru ciała. Poza twarzą to szyja, dekolt i dłonie są najbardziej narażone na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV czy zanieczyszczenia.

Co więcej, skóra na dłoniach i dekolcie ma specyficzną budowę. Przede wszystkim jest cieńsza w porównaniu do pozostałych obszarów ciała. Ponadto jest podparta stosunkowo niewielką ilością podskórnej tkanki tłuszczowej. W przypadku dłoni dodatkowym czynnikiem naruszającym skórę są uszkodzenia mechaniczne i częsty kontakt z substancjami, które mogą wysuszać i podrażniać delikatne tkanki. Mowa m.in. o środkach czystości, detergentach i zanieczyszczonych przedmiotach, których dotykamy wielokrotnie każdego dnia. 

Podczas codziennej pielęgnacji szczególną uwagę przykładamy do twarzy, niekiedy zapominając, że również dekolt i dłonie są praktycznie cały czas odsłonięte. Opalanie, środki stosowane podczas domowych porządków, wysuszające mydła czy nawet kurz wpływają destrukcyjnie na niezabezpieczone partie ciała. W konsekwencji i tak cienka, delikatna skóra szybko staje się odwodniona i pokryta zmarszczkami.  

Na czym polega modelowanie tkanek kwasem hialuronowym? 

Wraz z upływem czasu skóra traci gęstość. Spada stężenie jej podstawowych składników budulcowych, w tym włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego, odpowiedzialnych m.in. za zachowanie nawilżenia oraz jędrności. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma na to rozwiązanie. Kwas hialuronowy można aplikować wprost do miejsc wymagających wizualnej poprawy. 

Nowoczesne preparaty na bazie kwasu hialuronowego pozwalają na wypełnianie ubytków i stymulację tkanek do naturalnej przebudowy. W Klinice Novoderm w Łodzi modelowanie dłoni i dekoltu kwasem hialuronowym przeprowadza się przy użyciu preparatu HYAcorp MLF1.

Preparat podaje się przezskórnie za pomocą iniekcji. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie wiążą się z nim żadne dolegliwości bólowe dla Pacjenta. Lekarz podaje ściśle określoną ilość preparatu, dobraną w zależności od potrzeb. Również ilość i miejsce nakłuć ustalane są indywidualnie. Bezpośrednio po modelowaniu dłoni i/lub szyi można wrócić do domu. Ewentualne, drobne ślady i zasinienia w miejscu nakłuć goją się bardzo szybko, maksymalnie w ciągu kilku dni.  

Jak kwas hialuronowy działa na dłonie i dekolt?

Dzięki odpowiedniej gęstości zastosowanego preparatu możliwe jest uzupełnienie ubytków tkankowych, w tym wypełnienie zmarszczek i nierówności na dłoniach czy dekolcie. Efekt wizualnie młodszej, napiętej skóry pojawia się niemal od razu po zabiegu. Jednak finalne rezultaty najlepiej ocenić po ok. dwóch tygodniach, gdy miną ewentualne zaczerwienienia i obrzęk, a preparat z kwasem hialuronowym przystosuje się do ułożenia w tkankach. 

Na tym jednak nie koniec, ponieważ kwas hialuronowy, jako odpowiednik substancji naturalnie występującej w ustroju, intensyfikuje szereg przemian zachodzących w skórze. Do podstawowych właściwości kwasu hialuronowego zalicza się jego zdolność wiązania cząsteczek wody. Tym samym jego podanie podskórne zapewnia tkankom intensywne nawilżenie. Ponadto stymuluje do przebudowy pozostałe składniki budulcowe skóry. W efekcie z czasem tworzą się nowe sieci włókien kolagenowych, a skóra odzyskuje gęstość i sprężystość. 

Efekt rewitalizujący pogłębia się więc jeszcze przez kilka tygodni po zabiegu. Modelowanie dłoni i szyi kwasem hialuronowym pozwala na wyraźną, ale naturalną poprawę kondycji skóry nawet na wiele miesięcy. Ten związek jest biokompatybilny z ludzkimi tkankami, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki temu po jego wchłonięciu przez organizm śmiało można powtórzyć podanie preparatu w to samo miejsce.  

Chcesz odmłodzić dłonie, szyję, dekolt lub inną partię ciała za pomocą kwasu hialuronowego? Zachęcamy do ustalenia terminu konsultacji w Klinice Novoderm w Łodzi. Specjalista wyjaśni wszystkie szczegóły i zaproponuje najlepszą dla Ciebie formę terapii. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here