badania genetyczne

Badania genetyczne są zdumiewająco dokładne i wiarygodne, dzięki czemu w ostatnich latach docierają do coraz to szerszego grona odbiorców. Dzięki temu są one coraz bardziej dostępne i tańsze niż kila lat temu.

Badania genetyczne Katowice- jakie rodzaje badań genetycznych wykonamy w Katowicach

Najpopularniejsze w obecnych czasach są badania genetyczne skierowane dla par starających się o dziecko oraz kobiet w ciąży. Dzięki nim można wykryć na przykład przyczyny niepowodzeń w powiększaniu rodziny oraz ocenić stan płodu w łonie matki. Wykonuje się również genetyczne badania na ojcostwo, które są używane do celów sądowych i prywatnych.Badaniom DNA nierzadko poddawane są dzieci, u których można dzięki temu potwierdzić lub wykluczyć choroby genetyczne i wdrożyć odpowiednie leczenie. Często wykonujemy też badania genetyczne określające ryzyko zachorowania na nowotwór złośliwy oraz badania związane z dietą, które pozwalają wykryć nietolerancje pokarmowe oraz przygotować odpowiedni jadłospis zgodny z naszym DNA.Jeśli chodzi o wyżej wymienione badania genetyczne katowice oferują możliwość wykonania ich wszystkich w różnych punktach miasta.

Poradnia genetyczna Katowice- gdzie wykonamy badania genetyczne w Katowicach i jak się do nich przygotować

Przed wizytą w poradni genetycznej najlepiej umówić się na wizytę do lekarza rodzinnego, lub w przypadku par starających się o dziecko i kobiet w ciąży, do swojego ginekologa prowadzącego. Być może uda się uzyskać skierowanie i część badań wykonamy bezpłatnie, w ramach kontraktu z NFZ. Przed wizytą w danej poradni warto sprawdzić też opinie krążące na jej temat w internecie i zadzwonić z pytaniem o cennik usług.Jeśli szukamy placówki takiej jak poradnia genetyczna Katowice mają do zaoferowania między innymi punkty takie jak Gyncentrum na ul. Żelaznej, Centrum Medyczne Graniczna na ul. Granicznej czy Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka.

Poradnia genetyczna Śląsk

Mieszkańcy całego województwa nie muszą jednak udawać się specjalnie do Katowic by poddać się badaniom DNA. Jeśli chodzi o placówkę taką jako poradnia genetyczna Śląsk posiada ofertę także w innych miastach. Badania takie wykonamy choćby w Zabrzu, Gliwicach czy Tarnowskich Górach. Pamiętajmy również o możliwości wykonania testów w domu, za pomocą specjalistycznego zestawu, który przesyłamy do laboratorium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here