Dlaczego warto wykonywać usg piersi

USG piersi to badanie, które pozwala na wykrycie rozmaitych zmian, które zachodzą w obrębie tej części kobiecego ciała. To jego przeprowadzenia stosuje się fale ultradźwiękowe, które pozwalają na uwidocznienie tkanek wchodzących w skład piersi. Ten rodzaj badania jest niezwykle ważny, w związku z czym powinno się je wykonywać w celach profilaktycznych.

Dlaczego usg piersi jest ważnym badaniem?

USG piersi kraków jest ważnym badaniem przede wszystkim dlatego, że pozwala wykryć wszelkiego rodzaju zmiany chorobowe we wczesnym stadium ich rozwoju. Mowa tu między innymi o nowotworach niezłośliwych, które bez odpowiedniej kontroli i profilaktyki mogą stać się złośliwymi i o takich, które przybrały już złośliwą formę.

Jakie objawy powinny skłonić pacjentkę do wykonania usg piersi Katowice?

Tak naprawdę wszelkie niepokojące objawy, z którymi dotychczas pacjentka się nie spotkała, powinny być poddawane bieżącej kontroli. Najważniejsze to nie bagatelizować żadnych sygnałów, że z piersiami może dziać się coś złego. Powodem niezwłocznej interwencji powinien być niewątpliwie ból piersi, który nie ma związku z cyklem menstruacyjnym. Ponadto, jeżeli z sutka zaczyna wydzielać się jakiś płyn, wówczas również stanowi to podstawę do jak najszybszej konsultacji z lekarzem i wykonania usg piersi kraków. Jeżeli w trakcie samobadania kobieta wyczuje w piersi jakąś zmianę, wówczas powinna również udać się do lekarza specjalisty.

W jakich innych sytuacjach koniecznym jest wykonanie usg piersi?

USG piersi Katowice powinno być wykonywane również w sytuacji, kiedy u danej pacjentki zostały wykryte niezłośliwe zmiany w jej obrębie i koniecznym jest poddawanie ich regularnym obserwacjom. Dodatkowo pacjentki, które stosują terapię hormonalną powinny być oddawane regularnym badaniom piersi. Szczególnie czujne powinny być także osoby, w których w rodzinie występował rak piersi i im zaleca się częste kontrole, nawet co kilka miesięcy. USG Piersi powinno być również regularnie wykonywane kobietom, które chorowały na raka piersi w przeszłości.

W związku z powyższym sami widzimy, jak ważna jest profilaktyka piersi. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here