Lata temu, jeszcze za czasów poprzedniego systemu, co pamięta niejeden z nas, na półkach sklepowych świeciły pustki, dziś zaś rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej i szczerze można powiedzieć, że w większości sklepów na stałe zagościł dobrobyt. Produktów jest tak wiele, że naprawdę ciężko się połapać. Po latach pustek w sklepie niektórzy z nas zachłysnęli się wręcz dostępnością wszystkiego zapominając o tym, by jeść zdrowo. Dopiero teraz świadomość konsumentów zdaje się rzeczywiście wzrastać i coraz częściej sięgają oni po produkty ekologiczne, które są po prostu zdrowsze, gdyż pozbawione są wszelkiej chemii i sztucznych składników. Niezależnie więc od tego czy robimy zakupy w dużym markecie należącym do wielkiej sieci sklepów, czy też może preferujemy nasz mały osiedlowy sklepik w którym zakupy robimy od lat, z całą pewnością choć raz zdarzyło nam się zobaczyć całe działy, czy chociażby pojedyncze półki oznaczone jako produkty ekologiczne. Nic więc dziwnego, że powstał również niejeden sklep ze zdrową żywnością.


Nie każdy sklep ze zdrową żywnością sprzedaje produkty ekologiczne
Pamiętajmy jednak, że nie każdy sklep ze zdrową żywnością sprzedaje w rzeczywistości ekologiczne produkty. Musimy się więc tutaj zastanowić nad tym, czym tak naprawdę są produkty ekologiczne. Otóż, podczas produkcji zwykłych produktów, tych które nie są oznaczone jako produkty ekologiczne, producenci bardzo chętnie i niezwykle często niektóre z naturalnych składników danego produktu zastępują składnikami sztucznymi, najczęściej pochodzenia chemicznego. Ma to związek z tym, iż takie składniki chemiczne są o wiele łatwiejsze i tańsze w zdobyciu, a nierzadko również są o wiele bardziej efektywne niż ich naturalne odpowiedniki. Jednakże tak przygotowany produkt nie może być sprzedawany jako produkt ekologiczny, gdyż produkt ekologiczny to taki, który składników sztucznych oraz chemicznych nie zawiera. Dlatego powinniśmy się strzec zwykłych haseł reklamowych.
Jak znaleźć odpowiedni sklep ze zdrową żywnością i nie dać się oszukać.
Otóż, znalezienie sklepu z prawdziwie zdrową żywnością wcale nie jest takie trudne, jakim mogłoby się to wydawać. Wystarczy, że pójdziemy do sklepu i zerkniemy na produkty spod znaku ekologicznego. Żaden producent nie może posługiwać się hasłem produkt ekologiczny ani produkt organiczny, jeśli podczas produkcji nie dostosuje się on do szeregu zasad i norm, które określane są w poszczególnych aktach prawnych. Dzięki temu my jako konsumenci mamy pewność, że produkt oznaczony jako ekologiczny rzeczywiście taki jest i że wybraliśmy odpowiedni sklep ze zdrową żywnością. Jednak musimy uważać, gdyż określenie zdrowa żywność nie jest już zarezerwowane jedynie dla producentów ekologicznych i tak naprawdę może być umieszczone na opakowaniu produktu podczas produkcji którego używano składników chemicznych. Nie jest to co prawda oszustwo, gdyż każdy produkt wprowadzony do regularnej sprzedaży musi być zdrowy, jednak badania jasno wskazują, że regularne spożywanie takich produktów po latach może nieść zgubne skutki dla naszego stanu zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here