włosy
fot.: pexels.com

Niektóre kobiety muszą regularnie używać prostownicy do włosów. Dzięki temu, posiadając nawet mocno kręcone włosy, mogą cieszyć się gładkimi i lśniącymi pasmami. Niestety, może to prowadzić do osłabienia, a nawet zniszczenia struktury włosów. Czy jednak można tego uniknąć?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/prostowanie-wlosow/

Czy prostowanie niszczy włosy?

Chociaż prostowanie w łatwy i szybki sposób przynosi wiele pozytywnych efektów, to może znacznie osłabić włosy. Zbyt wysoka temperatura oraz nieumiejętne prostowanie (a bardziej szarpanie) włosów, może negatywnie odbić się na ich kondycji. Warto jednak pamiętać, że prostowanie nie musi niszczyć włosów, jeżeli będzie się do tego pochodziło bardzo delikatnie.

Aby zniwelować negatywne skutki związane z prostowaniem włosów, należy pamiętać o stosowaniu środków termoochronnych. Zapobiegają one przesuszaniu włosów oraz ich nadmiernemu nagrzewaniu. Ponadto, nie można prostować włosów świeżo po ich umyciu, kiedy są jeszcze mokre lub wilgotne. Prostowanie włosów jest zarezerwowane wyłącznie dla włosów suchych.

Wybór odpowiedniej prostownicy

To, jak będą wyglądały włosy po ich regularnym prostowaniu, zależy również od używanego sprzętu. Używając profesjonalnej prostownicy oraz kosmetyków termoochronnych, nawet codzienna stylizacja nie osłabi włosów. Najlepszym i najbardziej polecanym w tym przypadku rozwiązaniem, jest zakup prostownicy z jonizacją.

Dzięki funkcji jonizacji włosów w trakcie prostowania, stają się one bardziej miękkie, gładkie, a przy tym pełne blasku. Zauważą to nawet panie, które mają problem z suchymi i nadmiernie puszącymi się włosami.

Należy także zwrócić uwagę na wybór płytek. Kupując prostownice, warto zastanowić się nad tym, czego się oczekuje i które funkcje są dla nas istotne. Dzięki temu, znacznie prościej będzie nam się zdecydować na wybór konkretnego modelu. Do najpopularniejszych prostownic należy zaliczyć: turmalinowe, tytanowe, ceramiczne, keratynowe i wiele innych.

Przeczytaj też: http://www.liblu.pl/czy-flamboyage-mozna-wykonac-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here