inhalator czy nebulizator, co wybrać dla noworodka?

Nebulizator jest jedną z części inhalatora, ale najważniejszą. Inhalator dostarcza powietrza, które napędza cały proces zamiany płynu w zimną mgiełkę. Od nebulizatora zależy jaki będzie efekt.

Inhalator dla dzieci jest urządzeniem, które wspomaga leczenie infekcji, która dotyczy górnych i dolnych dróg oddechowych. Zbawienne działanie ma również, gdy dziecko dopadnie alergia. Inhalowanie dzieci jest coraz częściej polecane, zwłaszcza u dzieci, które często chorują.

Do inhalatora wlewa się roztwór soli fizjologicznej lub leki, które są przeznaczone do nebulizacji. Podczas inhalacji, małe cząsteczki leku trafiają bezpośrednio do dróg oddechowych. Działanie leku jest wtedy dużo szybsze.

Na co zwrócić uwagę wybierając inhalator?

Stojąc przed wyborem inhalatora dla swojego dziecka, warto wybrać taki, który jest zaprojektowany specjalnie dla dzieci. Dlaczego? Po pierwsze design inhalatorów dla dzieci ma znaczenie, inhalator który jest kolorowy i ma bajeczną grafikę jest zdecydowanie chętniej używany przez dziecko. Po drugie inhalator dziecięcy powinien być wyposażony w maseczkę pediatryczną, dopasowaną do buzi dziecka i ustnik.

Inhalatory i nebulizatory dla niemowląt

Na co jeszcze należy zwrócić szczególną uwagę:

  • parametry, chodzi głównie o wielkość cząsteczek, na jakie inhalator rozbija lek. Istotne jest, aby wybrać nebulizator, taki który rozbije nam lek na jak najmniejsze cząsteczki.
  • frakcja respirabilna (FR), jest to odsetek cząsteczek aerozolu. Jego średnia jest mniejsza niż 5 mikronów.
  • prędkość przepływu powietrza
  • głośność pracy, odpowiedni dla dziecka inhalator powinien być cichy podczas pracy oraz szybki. Maluchy są bardzo niecierpliwe.

Rodzaje inhalatorów dla niemowlaków

Na rynku jest dostępna cała masa, różnych inhalatorów dziecięcych. Czym się różnią od siebie? Wyróżniamy:

  • inhalatory kompresorowe, jest to urządzenie, które działa na zasadzie pędu powietrza. Powietrze rozprzestrzenia cząsteczki leku.
  • inhalator ultradźwiękowy, czas inhalacji dzięki niemu jest krótszy. Jego zadaniem jest przenoszenie leku za pomocą ultradźwięków.

Przeczytaj tez: http://www.liblu.pl/gabki-i-myjki-do-kapieli-niemowlat-niezbedne-akcesoria-do-kapieli/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here