Moda przyjazna środowisku - papierowe słomki

O tym, że o środowisko należy dbać wiedzą już chyba wszyscy. Dzieci uczą się o tym w szkole, dorośli dowiadują się o tym z serwisów informacyjnych. Każdego roku statystyczny Polak generuje ogromne ilości śmieci. Najgorsze jest to, że większość z tych śmieci, to bardzo długo rozkładający się plastik. Opakowania z tworzywa sztucznego zalegają na wysypiskach i tylko niewielka część z nich jest ponownie wykorzystywana.

W ostatnim czasie bardzo modne stało się dbanie o środowisko. Plastikowe rurki do napojów zostały zastąpione przez ekologiczne słomki z papieru. To samo dzieje się z plastikowymi sztućcami i kubeczkami. W sklepach coraz częściej spotkać można ich przyjazne środowisku odpowiedniki. Problem z plastikiem polega na tym, że rozpada się on na cząsteczki, które nie są naturalną materią świata. Drobniutkie fragmenty tworzyw sztucznych dostają się ze środowiska do organizmów zwierząt i ludzi. Nie wiadomo jakie będą długofalowe skutki takiego zanieczyszczenia. Wiadomo jednak, że już teraz wiele zwierząt cierpi i umiera po zjedzeniu lub zaplątaniu się w plastikowe woreczki i opakowania. Ekologiczne słomki papierowe to pierwszy, drobny krok postawiony w celu poprawy sytuacji. Jeżeli chcielibyśmy zamówić większą ilość takich słomek, to warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych. Można zamówić na przykład ciekawe i kolorowe słomki papierowe z papierowe.slomki.biz. Na tej stronie dostępne są również interesujące artykuły o tym, jak coraz więcej instytucji rezygnuje z tradycyjnych, plastikowych słomek.

Niestety nie wszędzie są na razie dostępne ekologiczne słomki z papieru. Będąc przykładowo w barze szybkiej obsługi, w którym są tylko plastikowe słomki, możemy po prostu z nich zrezygnować. Napój będzie smakować tak samo, a my zrobimy coś dobrego dla naszej planety. Takie małe z pozoru rzeczy kumulują się i realnie przyczyniają do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Rezygnując z woreczków, słomek i opakowań z tworzywa sztucznego będziemy nie tylko proekologiczni, ale także wpasujemy się w aktualne trendy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here