Każdy z nas chciałby przez długie lata cieszyć się dobrym zdrowiem, zarówno psychicznym, jak i fizycznym oraz co najważniejsze świetną kondycją, tak byśmy mogli nią obdarzyć również naszych najbliższych oraz nowe pokolenie w naszej rodzinie. Wiadomo też nie od dziś, że to co spożywamy ma wielki, przeogromny wręcz wpływ na stan naszego zdrowia. Z tego właśnie powodu coraz częściej zaczynamy robić zakupy nie tylko odpowiedzialnie, ale również i w pełni świadomie. Co to oznacza? A oznacza to to, że nie wzdrygamy się na samą myśl o tym, że moglibyśmy kupić produkt nieco droższy, o ile mamy pewność, że jest on ekologiczny, czyli po prostu zdrowszy. Dlatego nikogo nie powinno dziwić dziś, że hasło zdrowy sklep jest jednym z coraz to częściej wpisywanych haseł w pole tekstowe wyszukiwarki stron internetowych.


Nie każdy sklep to zdrowy sklep
Pamiętajmy jednak, żeby nie dać zwieść się na przysłowiowe manowce. Tak naprawdę nie każdy sklep który określany jest słowami zdrowy sklep sprzedaje tylko i wyłącznie produkty ekologiczne. Tak naprawdę musimy sami wiedzieć z czym mamy do czynienia i wiedzieć czego powinniśmy unikać, a co jest dla naszego zdrowia odpowiednie. Dlatego też warto wiedzieć z jakiego powodu produkty określane przez nasz zdrowy sklep mianem ekologicznych są po prostu lepsze dla naszego organizmu.
Produkty ekologiczne sprzedawane przez zdrowy sklep są po prostu zdrowsze
Zacznijmy od tego, iż produkty ekologiczne sprzedawany przez zdrowy sklep są po prostu zdrowsze od tych produktów, które na co dzień widujemy na półkach sklepowych. Niezależnie czy preferujemy zakupy w naszym osiedlowym, małym sklepiku gdzie osobę, która jest w nim sprzedawcą znamy od wielu lat, czy też może wolimy chodzić na zakupy do wielkich marketów należących do dużych sieci handlowych, z całą pewnością na swojej drodze podczas tych zakupów zauważyliśmy półki lub coraz częściej nawet całe działy poświęcone produktom ekologicznym. To jest właśnie nasz zdrowy sklep którego tak długo szukaliśmy. Produkty ekologiczne mają to do siebie, że podczas ich produkcji ograniczono pracę maszyn, a większość prac była wykonywana ręcznie, według opracowanych przez wieki metod. Dodatkowo, co jest niezwykle ważne, w odróżnieniu od produkcji zwykłej, podczas produkcji ekologicznej nie ma miejsca na stosowanie różnej maści sztucznych składników pochodzenia chemicznego. Nie znajdziemy więc w produktach ekologicznych które oferuje nasz zdrowy sklep żadnych chemicznych konserwantów, pestycydów, czy innego sztucznego zła, zaś za działanie i smak produktów (a także za ich zapach i wygląd) odpowiedzialna jest sama natura i ciężka praca wykonywana w gospodarstwie ekologicznym. Zdrowy sklep swoje produkty zamawia w gospodarstwach ekologicznych nad którymi pieczę sprawuje wiele norm, zasad oraz przepisów, które regulują przeróżne akty prawne, a same gospodarstwa ekologiczne minimum raz do roku muszą przejść gruntowną kontrolę, która to kontrola wykazuje dopiero czy dany producent nadal może określać swoje gospodarstwo mianem ekologicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here