Z całą pewnością każdy z nas zauważył jeden fakt. Wybór w sklepach w dzisiejszych czasach jest po prostu przeogromny i naprawdę łatwo się, szczególnie w tych większych sklepach po prostu pogubić. Ciężko odmówić temu stwierdzeniu racji. Szczególnie pamiętają i zauważają to osoby, które miały okazję wychowywać się lata wstecz, jeszcze w poprzednim systemie, gdzie półki w sklepach świeciły pustkami, a wyboru praktycznie nie było żadnego. Dzisiaj jest zupełnie inaczej i tak naprawdę idąc po jedną, określoną i z pozoru błahą rzecz, możemy wyjść ze sklepu z kilkoma innymi rzeczami, które tak naprawdę są nam zbędne. Na szczęście po pierwszych latach szału zakupowego coraz to więcej osób wydaje się wrócić po rozum do głowy i przemyśleć to w jaki sposób robi zakupy. A konsumenci wydają się być nieubłagani i coraz częściej decydują się kupić produkt lepszy jakościowo, nawet jeśli wiążę się to z faktem, iż jest on nieco droższy od najtańszego dostępnego w danym sklepie produktu z tej kategorii. Coraz częściej więc sięgamy po produkty ekologiczne. Nikogo nie powinien więc dziwić już dziś fakt, że w niejednym małym czy większym mieście działa wiele miejsc takich jak właśnie organiczny sklepik.


Organiczny sklepik, co w nim kupimy?
Zastanawiacie się moi drodzy czym tak właściwie jest organiczny sklepik i co możemy kupić w nim innego niż w zwykłym sklepie. Otóż, organiczny sklepik to taki w którym kupimy produkty w stu procentach ekologiczne, czyli takie, które pozbawione są chemii. Niestety, prawda wygląda tak, że zdecydowana większość produktów, która nie jest oznaczona jako ekologiczna, podczas produkcji szpikowana jest chemią z różnych przyczyn. Jedną z nich z całą pewnością jest fakt, iż chemiczne i sztuczne zamienniki są po prostu o wiele tańsze i o wiele łatwiejsze w zdobyciu niż ich naturalne odpowiedniki. Dodatkowo chemia często bywa również niestety o wiele bardziej efektywna niż natura. Z tych powodów producenci chętnie korzystają z chemicznych zamienników dla poszczególnych naturalnych półproduktów i tak przygotowana żywność trafia do sklepów. Wyjątkiem są sklepy takie jak właśnie nasz organiczny sklepik.
Dlaczego chemia jest niezdrowa?
Zastanawiacie się teraz zapewne dlaczego chemia jest niezdrowa. A skoro jest niezdrowa to jakim prawem producenci mogą z niej korzystać podczas produkcji. Otóż, głównym wymogiem stawianym przed produktem, zanim ten trafi do regularnej sprzedaży na półki sklepowe, jest to by w bezpośredni sposób nie zagrażał on naszemu zdrowiu ani tym bardziej życiu. I ten wymóg jest w stu procentach spełniany, jeśli tylko nie jesteśmy na coś uczuleni, po jednokrotnym spożyciu tak przygotowanego produktu z całą pewnością nic nam się nie stanie. Nawet jeśli nie będzie on nam smakował. Niestety, niezależne badania jasno wskazują, że regularne i długotrwałe spożywanie tak przygotowanych produktów po latach może nieść naprawdę fatalne skutki dla naszego zdrowia, a pojawianie się nowych stanów alergicznych u nas to jest jedynie pikuś przy tym co tak naprawdę może nas spotkać. Dlatego z ratunkiem przychodzi nam organiczny sklepik gdzie kupimy w pełni naturalne, stu procentowo ekologiczne produkty pozbawione wszelkiej chemii i sztucznych konserwantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here