Jakie prezenty kupujemy najczęściej dla babci i dziadka

O tym, jak ważnymi osobami w życiu wnuków są dziadkowie, nie trzeba nikogo przekonywać. To właśnie oni są powiernikami tajemnic, których nie zdradza się nawet rodzicom, a niejednokrotnie to właśnie dziadkowie ponoszą trud wychowania wnuków. Z tego powodu coraz powszechniejsze staje się świętowanie wraz z dziadkami ich święta. Młodsze dzieci zapraszają babcie i dziadków na uroczyste apele do szkół i przedszkoli, starsze ograniczają się do symbolicznych prezentów czy telefonów z życzeniami.

Najpopularniejsze prezenty dla dziadków

Ale świętowanie nie może się obejść bez prezentów. Najczęściej prezenty na Dzień Babci i Dziadka kojarzone są z przedmiotami robionymi przez wnuki. Sporo w tym racji. Już w przedszkolach dzieci tworzą laurki z życzeniami dla dziadków, bardzo często robią również różne drobiazgi do domu. Takimi ręcznie robionymi drobiazgami mogą być zakładki do książek, ręcznie ozdobione ramki do zdjęć czy ceramiczne naczynia. Co prawda nie wszystkie dzieci mają talent artystyczny, ale ręcznie zrobiony drobiazg na pewno ucieszy większość babć i dziadków.

Jednak prezenty robione z myślą o swojej ukochanej babci mogą być również prezentami dobrymi gatunkowo i wykonanymi przez profesjonalistów. Z myślą o babci czy dziadku można zamówić bawełniany T-shirt ze śmiesznym nadrukiem czy też poszewkę na poduszkę, którą dziecko może samo zaprojektować. Dziadków można także obdarować samodzielnie ozdobionymi kubkami. Kubek można ozdobić malując go specjalnymi farbkami, można również skorzystać z usług profesjonalistów, którzy na kubku nadrukują np. zdjęcie z babcią czy też wybrany przez wnuczka tekst. Bardzo popularne staje się zamawianie wydrukowanych fotoksiążek ze zdjęciami rodzinnymi.

Tradycyjny prezent dla dziadków

Czy to oznacza, że tylko prezenty ręcznie robione cieszą się popularnością? Nie do końca. Część dziadków przyznaje, że lubi dostawać od wnuczków robione przez nich drobiazgi, choć nie zawsze wiadomo, co z nimi zrobić. Dlatego z okazji Dnia Babci czy Dziadka zawsze można postawić na prezenty sprawdzone, które wręcza się również przy okazji imienin czy świąt. Sprawdzą się na pewno kwiaty oraz ładnie zapakowane słodycze dla babci, popularne są również książki i płyty oraz drobna biżuteria w postaci broszek, kolczyków czy spinek do mankietów. Babcia może się ucieszyć także z ładnej apaszki, a dziadkowi na pewno przyda się efektowny szalik.

Spełniamy marzenia dziadków

Wielu dziadków nie stać na pójście do teatru czy do filharmonii i nawet jeśli bardzo kochają teatr czy muzykę, to niejednokrotnie z racji kosztów muszą z takich rozrywek rezygnować. Bilety na wybrany seans, wręczone w dniu ich święta, na pewno będą miłym zaskoczeniem. Wiele teatrów oferuje także specjalne karnety i tańsze bilety dla seniorów, tak więc dla wielbicieli teatru taki karnet może być świetnym pomysłem na prezent.

Poszukując prezent dla babci czy dziadka warto również kierować się ich zainteresowaniami. Przemyślane dodatki do robótek ręcznych, organizer na najpotrzebniejsze klucze i śrubki czy zestaw kolorowych pojemników na przyprawy będą także mile widziane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here